требования

Reikalavimai cinkuojamoms konstrukcijoms

 

Karšto cinkavimo kokybė labai priklauso nuo konstrukcijos projektavimo ir išpildymo. Gaminiai, kuriuos ruošiamasi karštai cinkuoti, turi turėti tokią formą, kad darbiniai tirpalai pasiektų visus cinkuojamus paviršius ir lengvai galėtų pasišalinti. Projektuojant reikia atsižvelgti į cinkavimo vonios gabaritus, galimą terminį poreikį gaminiui, plieno paviršiaus storį, elementų montavimo metodą į konstrukciją.

Prieš merkiant metalo konstrukcijas į išlydyto cinko vonią, būtina jas tinkamai paruošti. Metalinės konstrukcijos po suvirinimo yra mechaniškai nuvalomos: pašalinami suvirinimo metu atsiradę purslai, reikiamu spinduliu užapvalinamos aštrios briaunos, įrengiamos technologinės kiaurymės, kurios reikalingos orui bei skysčiui ištekėti. Ypatingai reikia  vengti uždarų dėžutės formos konstrukcijų, bet jeigu suprojektuota tokia konstrukcija, tai tada privalo būti joje nurodytos ir kiaurymės.

Atkreipkite dėmesį, kad visi konstrukcijos elementai turi būti pagaminti iš tos pačios markės plieno. Nerekomenduojame konstrukcijose naudoti skirtingas plieno markes, jokiu būdu skirtingas plieno grupes.

 1. Konstrukcija turi turėti skyles ar kilpas, už kurių ją galima būtų pririšti prie cinkavimo įrenginio traversų – pakabų.
 2. Kiaurymės oro išėjimui ir laisvam skysčių nutekėjimui turi būti kuo didesnio diametro priešinguose galuose ir viena priešais kitą (pagal diagonalę, aukščiausiose vietose pagal aukštį arba plotį).
 3. Vengti uždarų dėžutės formos konstrukcijų. Jei tokių išvengti negalima, jos turi būti suprojektuotos taip, kad skysčiai ir dujos galėtų laisvai įtekėti ir ištekėti.
 4. Sudūrimo paviršius, susidedantis iš dviejų užeinančių viena ant kitos dalių vienoje ar keliose plokštumose, turi būti kuo mažesnis (neturi viršyti 400 cm2). Elementai turi būti suvirinti ištisine kokybiška siūle pagal perimetrą. Jei to negalima padaryti, tai tarp užeinančių viena ant kitos plokštumų turi būti paliktas ne mažesnis kaip 4 mm tarpas, garantuojantis laisvą skysčių pratekėjimą.
 5. Profiliuose, pagamintuose iš juostinio plieno, sudūrimo paviršiai turi būti suvirinti ištisine siūle visu perimetru, kad negalėtų patekti skysčiai.
 6. Jei konstrukcija suprojektuota taip, kad negarantuoja laisvo dujų ir skysčių pratekėjimo, reikia numatyti išpjovas arba kiaurymes. Standinimo elementuose išpjovos ilgio keteros turi būti 10-55 mm. Kitos technologinės kiaurymės 8-50 mm diametro.
 7. Vamzdinėse konstrukcijose turi būti numatytas išorinio ir vidinio paviršiaus cinkavimas. Kiekviename vamzdinės konstrukcijos elemente abiejuose galuose turi būti numatytos kiaurymės, sudarančios 1/3 vamzdžio diametro.
 8. Visi konstrukcijos elementai turi būti pagaminti iš tos pačios markės plieno. Nerekomenduojame konstrukcijose naudoti skirtingas plieno markes, o ypač skirtingas plieno grupes.
 9. Konstrukcijose, kurias ruošiamasi karštai cinkuoti, elementai turi būti maždaug vienodo storio. Santykis tarp maksimalaus ir minimalaus sienelių storio neturėtų viršyti 5.
 10. Tvirtinimo kiaurymių diametras varžtams turi būti 1-2 mm didesnis kaip necinkuojamuose sujungimuose.
 11. Terminis cinkavimo vonios poveikis išlaisvina konstrukcijų elementų vidinius įtempimus, o tai skatina konstrukcijų deformaciją. Tai ypač pastebima suvirintose, lenktose ir lapinės formos konstrukcijose netgi su standinimo elementais.
Skip to toolbar

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje Jūs sutinkate su slapukų naudojimo taisyklėmis. Daugiau informacijos

SLAPUKŲ NAUDOJIMO TAISYKLĖS

Jums besilankant mūsų interneto svetainėje, norime pateikti tokį turinį ir funkcijas, kurios būtų pritaikytos būtent Jūsų poreikiams. Tam reikalingi slapukai (angl. cookies). Tai nedideli informacijos elementai, išsaugomi Jūsų interneto naršyklėje. Jie padeda mums atpažinti Jus kaip ankstesnį tam tikros interneto svetainės lankytoją, išsaugoti Jūsų lankymosi svetainėje istoriją ir pagal tai pritaikyti turinį. Taip pat slapukai padeda užtikrinti sklandų svetainių veikimą, leidžia stebėti lankymosi interneto svetainėse trukmę, dažnumą bei rinkti statistinę informaciją apie svetainių lankytojų skaičių. Analizuodami šiuos duomenis galime savo svetaines tobulinti, padaryti jas patogesnes Jūsų naudojimui.


1. _icl_current_language Naudojamas išsaugoti pasirinktai kalbai kitai apsilankymo sesijai. 24 valandos
2. euCookie Naudojamas išsaugoti slapukų sutikimo sąlygoms. 30 dienų

Mūsų svetainėje naudojamuose slapukuose nėra jokių asmeninių Jūsų duomenų ir jie nėra naudojami atpažinimo tikslais. Tačiau, jei norite apriboti slapukus arba juos ištrinti, tai galite padaryti interneto naršyklės nustatymuose.

Uždaryti